Jak wiadomo, dieta nie zawsze musi oznaczać kurację odchudzającą – choć te są najpopularniejsze, dieta Dukana czy Scarsdale. Jest to po prostu schemat żywienia, którym w swoim codziennym życiu powinny kierować się konkretne osoby. Jest on opracowywany po uprzednim zdefiniowaniu indywidualnych cech tych ludzi, jakimi mogą być m.in. ich BMI, płeć, wiek oraz to, czy i jakie sporty uprawiają. Najpopularniejszą terapią uwzględniającą wyżej wymienione parametry, jest tzw. dieta punktowa. Oprócz niej, możemy wyróżnić plany odżywiania opracowywane pod kątem osób chorych, chcących dzięki odpowiedniemu doborowi pokarmów zwalczać dolegliwości, z którymi się borykają. Tutaj przykładem może być dieta cukrzycowa. Oprócz nich, istnieje metoda żywieniowa, która również bazuje na pewnej, na trwałe zintegrowanym z każdym człowiekiem specyfice. Mowa tu mianowicie o grupie krwi. Amerykańscy lekarze, Peter i James D”Adamo opracowali dietę grupy krwi, dla której efektywności fundamentalne jest właśnie określenie, jakie przeciwciała wytwarza krew każdego z nas. Swoje przemyślenia wspomniani naukowcy opisali w wydanej po raz pierwszy w 1997 r. książce pt.: „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”.


odchudzanie slimetrolInternauci polecają: SLIMETROL na wydajne odchudzanie, tabletki wybrane przez naszych czytelników numerem 1 na rynku w Polsce!
Dowiedz się więcej i schudnij nawet do 14kg w w kilka tygodni–kliknij!Wiele badań potwierdza, że w komórkach krwi może po spożyciu niewskazanych pokarmów dojść do zjawiska aglutynacji, czyli zlepiania się z nimi przeciwciał, którego następstwem często bywa zahamowanie metabolizmu, a ono z kolei determinuje problemy trawienne oraz tycie. W związku z tym, że krew o różnych grupach wytwarza inne przeciwciała, dla wielu osobników optymalnym jest spożywanie alternatywnych produktów żywnościowych.

Dla jednostek z grupą krwi AB, mających relatywnie silnie rozwiniętą odporność rekomendowane jest konsumowanie dużej ilości bogatych w poprawiający perystaltykę jelit błonnik warzyw i owoców, ryb, a także delikatnego nabiału. Niewskazane jest dla nich jedzenie tłustych mięs, roślin strączkowych i pochodnych zbóż.

Dieta grupy krwi jest nazywana „myśliwską” Jak łatwo się domyśleć, posiadające ją persony powinny spożywać duże ilości, odwrotnie niż w przypadku grupy AB, czerwone mięso (jednak dość chude), ryby i inne owoce morza oraz niektóre warzywa i owoce – szpinak, brokuły, kapustę włoską, banany oraz paprykę. Zrezygnować muszą natomiast z ziemniaków, kalafiora, pestek słonecznika oraz produktów zbożowych. Nie poleca się im też picia piwa.

Pasterska grupa krwi A zmusza swoich posiadaczy do konsumowania produktów pochodzenia roślinnego, a każe im wyeliminować z menu tłuste mięsa, ryby i produkty nabiałowe, a także owoce morza i słodzone, gazowane napoje.

Ostatnia grupa krwi to B. Jej posiadanie wymusza na pewnych osobach jedzenie nabiału i mięsa. Nieaprobowane są w tym wypadku zboża, rośliny strączkowe i pomidory.

Każdy sam musi rozstrzygnąć, czy wdrożyć dietę panów D”Adamo, lecz należy pamiętać, że adaptacja radykalnych zmian odżywiania i niedostarczanie ciału wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, które może ono pozyskać wyłącznie z różnorodnych pokarmów, niekiedy skutkuje anemią oraz niedoborami witamin i innych składników odżywczych w obrębie organizmu.

DietaSOS
Najciekawsze publikacje dotyczące konkretnych diet a także porady umożliwiające skuteczne i bezpieczne odchudzanie i wiele innych ciekawych informacji przydatnych dla osób które szczupłą i dobrze zbudowaną sylwetką interesują się od dłuższego czasu jak i dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w temacie FIT i pochodnych.