Znana również jako dieta probiotyczna czy przeciwzapalna, dieta Perricone jest kolejną, koncentrującą się na sposobie żywienia kuracją o działaniu dwutorowym. Jednym z efektów jej stosowania jak to zwykle bywa, jest odchudzanie, a innym, wręcz podstawowym dla tego planu żywienia – przeciwdziałanie procesom starzenia się. Jej twórca, amerykański dermatolog doktor Nicholas Perricone twierdzi, iż najlepszym sposobem na wygładzanie skóry nie jest, jak uważano od lat botoks, lecz połączenie odpowiedniej suplementacji z poprawną dietą.

Metoda żywieniowa stworzona przez dr. Perricone zakłada, że dla osiągnięcia korzystnych rezultatów wystarczą 3 dni postępowania wedle jej wskazówek. Wspomniany naukowiec rekomenduje spożywanie, jak sugeruje jedno z określeń diety, produktów pro biotycznych. Takich, które w swoim składzie zawierają tzw. dobre bakterie. Należą do nich m.in. warzywa (przede wszystkim kiszonki – ogórki czy kapusta), owoce, ryby, orzechy, wyroby mleczne (jogurty, kefiry, maślanki etc.) oraz ziarna. Konsumowanie naturalnych probiotyków powinno być wsparte przez jedzenie produktów prebiotycznych, które stymulują ich wchłanialność. Prebiotyki znajdziemy w takich produktach żywnościowych, jak niektóre warzywa i owoce – szparagach, marchwi, karczochach, cebuli, grochu, bananach, porze, fasoli szparagowej, a także w kalarepie i płatkach owsianych.


odchudzanie slimetrolInternauci polecają: SLIMETROL na wydajne odchudzanie, tabletki wybrane przez naszych czytelników numerem 1 na rynku w Polsce!
Dowiedz się więcej i schudnij nawet do 14kg w w kilka tygodni–kliknij!Wspomniany sposób odżywiania przewiduje jedzenie nie tylko wymienionych pokarmów, ale również żywności będącej bogatym źródłem antyoksydantów. Związki te, inaczej nazywane przeciwutleniaczami, odpowiedzialne są za spowalnianie procesów starzenia się organizmu, a także za neutralizowanie w nim działania szkodliwych wolnych rodników, reaktywnych form tlenu mogących uszkadzać DNA. Dodatkowo hamują one postęp chorób cywilizacyjnych. Zaliczyć do nich można m.in.: witaminę C (jej zadanie to przede wszystkim wzmacnianie odporności, ale też stymulacja wytwarzania się wzmacniającego skórę kolagenu(, pozytywnie wpływającą na zmysł wzroku witaminę A oraz znaną jako „witamina płodności”, witaminę E. Cenne złoża antyoksydantów to głównie cytrusy, marchew i zboża.

Chcąc być na diecie przeciwzapalnej, trzeba również jeść produkty bogate w tzw. żółte barwniki – luteinę i zeaksantynę, które nawadniają skórę i chronią ją przed promieniami UV. W tym celu, dr. Perricone zaleca spożywanie jajek, szpinaku i szczawiu, a także roślinnych kwasów tłuszczowych.

Oprócz konieczności zachowywania podziału produktów na wskazane i nieaprobowane, dieta probiotyczna niesie jeszcze inne nakazy. Według niej; każdy powinien dziennie spożywać jeden gram białka na kilogram wagi (w tym połowę białka zwierzęcego); codziennie rano wypijać na czczo szklankę wody z sokiem z cytryny/limonki lub ziołami, co ułatwia detoksykację organizmu i pobudzenie go; wypijać dziennie >2 l wody, by nie dopuścić do utraty elastyczności skóry, a także ograniczyć kawę (której spożycie sprawia, iż w organizmie wzrasta poziom hormonu stresu) i słodycze oraz gazowane napoje.

DietaSOS
Najciekawsze publikacje dotyczące konkretnych diet a także porady umożliwiające skuteczne i bezpieczne odchudzanie i wiele innych ciekawych informacji przydatnych dla osób które szczupłą i dobrze zbudowaną sylwetką interesują się od dłuższego czasu jak i dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w temacie FIT i pochodnych.